PowNed

Dat zal ze leren! Europese Commissie geeft Sierra Leone geen graties geld meer om Bolle Jos

Geen Bolle Jos, dan voorlopig ook geen miljoenen uit Brussel. Eigen schuld dikke bult! De Europese Commissie heeft betalingen aan Sierra Leone stopgezet omdat het land niet meewerkt aan de uitlevering van drugscrimineel Jos Leijdekkers.

  1. Laatste nieuws

Sierra Leone zou dit jaar nog 18 miljoen (!) euro aan begrotingssteun krijgen. Nederland wil ook voorkomen dat volgend jaar nog eens 22,5 (!!!) miljoen euro wordt uitgekeerd. Over dat bedrag wordt binnen de EU nog gesproken.

Nederland probeert onze Bolle vriend al langer uitgeleverd te krijgen. Het OM zegt zeker te weten dat hij in Sierra Leone verblijft. Volgens verschillende bronnen zou hij daar bovendien contacten hebben rond de presidentiële familie. De regering van Sierra Leone heeft juist gezegd niet te weten waar hij is, maar aangezien hij de dochter van de president bezwangerd heeft geloven wij dat niet zo.

Bolle Jos is in Nederland veroordeeld tot 24 jaar cel voor onder meer grootschalige cocaïnehandel. In België stapelden de veroordelingen zich eveneens op tot meer dan honderd jaar cel. Misschien dat hij met zijn drugsimperium nu wel deze financiële tegenvaller voor Sierra Leone kan dichten. 18 miljoen euro is voor hem immers wisselgeld.