'Drugscrimineel Marco Ebben liet zich door eigen bewakers doodschieten in Mexico'
Marco Ebben, de Schiedamse crimineel in Meggico die twee keer is doodgeschoten, is begin deze maand niet zomaar doodgeschoten, hij hééft zich laten doodschieten. Dat zegt zijn advocaat Jan Hein Kuijpers tegen RTL. De theorie is dat de Amerikaanse DEA hem op de hielen zat, het gebouw waarin hij zich begaf al had omsingeld en hij daarom tegen zijn eigen beveiligers heeft gezegd: haal de trekker maar over. Liever dood dan in een Amerikaanse cel, schijnt Ebben ooit al tegen zijn ouders gezegd te hebben.
Goed, echt heel erg doorsnee is het allemaal niet, maar het is de laatste theorie die over de 32-jarige Schiedammer de ronde doet. Eén ding staat nu in elk geval wel als een paal boven water: hij is dood. In tegenstelling tot de vorige keer dat hij werd doodgeschoten, toen bleek hij dus helemaal niet dood te zijn, maar was er sprake van een grote verdwijntruc. Eentje waar de DEA, ook niet helemaal van gisteren, klaarblijkelijk niet in stonk.
Kuijpers zegt hierover: "De Amerikaanse DEA wilde hem hebben en de autoriteiten hadden de parkeergarage, waarin hij liep, al omsingeld. Marco heeft altijd gezegd, ook tegen zijn ouders: 'Ik laat me niet pakken, ik ga niet vijftig jaar lopen wegrotten in een Amerikaanse cel.' Hij heeft tegen zijn beveiligers gezegd: 'Schiet me maar dood.'" De Russische vriendin van Ebben en leden van het beruchte Sinaloa-kartel, waar Ebben zich bij had aangesloten, bevestigen dit verhaal, aldus Kuijpers. Dat zijn natuurlijk niet de meest betrouwbare bronnen, but okee, het zij zo.
De vader van Marco Ebben, de Rotterdamse topcrimineel Henk Ebben, zou inmiddels zijn afgereisd naar Mexico. Hoewel het Ministerie van Buitenlandse Zaken geen namen noemt, bevestigt het wel het overlijden van een 32-jarige Nederlandse man in Mexico. Ook zegt het consulaire bijstand te verlenen aan de nabestaanden. De verwachting is dat het lichaam van Ebben volgende week in Nederland is voor de uitvaart.