Energierekening VEEL duurder voor huishoudens op gas
Je zou bijna vergeten dat ze nog bestaan door alle linkse praat in politiek Den Haag, mensen die leven op het gas, maar ze zijn er! Volop zelfs! Ze koken op gas, ze verwarmen hun huis op gas, ze hebben misschien zelfs wel een ouderwetse gaskachel. Prima, want f*ck de warmtepomp, maar gas is kneitertje duur! Wat blijkt dan ook: huizen zonder gas betalen meer dan de helft minder aan de energierekening.
Dat schrijft het Centraal Bureau voor de Statistiek. En die mensen daar die kunnen rekenen zoals Bonnie Blue kan liggen met de benen omhoog: als de beste! De cijfers die het CBS heeft gepakt, zeggen dan ook genoeg. Gekeken naar de maand januari van dit jaar moest een huishouden met gas gemiddeld op jaarbasis 2065 euro betalen voor energie, een huishouden zonder gas slechts 1030 euro. Minder dan de helft dus!
En ja, dan denkt u: het speelt toch ook mee hoe groot een huis is, hoeveel mensen er wonen, hoe goed het is geïsoleerd. Klopt, dat speelt allemaal mee. Als gas-gebruiker kan je natuurlijk zelf veel invloed hebben op de gasrekening door de thermostaat flink laag te zetten. Dan maar met een winterjas aan op de bank tv kijken. Lekker goedkoop! Maar wil je een beetje normaal leven, dan betaal je je dus scheel aan gas. Zo simpel is het.
Wat daarnaast ook meespeelt is dat mensen die aan de warmtepomp zitten vaak zonnepanelen op het dak hebben liggen. Dat drukt de energiekosten natuurlijk ook nog. En, zo zegt het CBS, mensen met een warmtepomp én zonnepanelen wonen vaak in nieuwbouw en die woningen zijn natuurlijk veel beter geïsoleerd dan de woningen van net na de oorlog waar Jan-met-de-pet woont en die nog volop aan het gas zit.
Klein puntje van orde is wel dat een warmtepomp t*ring duur is in de aanschaf. Veel duurder dan de good-old cv-ketel. Dit is niet meegenomen in de berekeningen. Er is puur gekeken naar wat er per maand afgetikt moet worden.