PowNed

HOERA! Benzine 20 cent goedkoper, aan de pomp word je wel nog altijd compleet uitgekleed

HOPPA, goed nieuws voor de Nederlandse automobilist! Na weken van torenhoge brandstofprijzen is benzine eindelijk weer wat goedkoper geworden. Volgens UnitedConsumers betaal je inmiddels een adviesprijs van 2,524 euro voor een liter Euro95, ruim 20 cent minder dan de recordprijs van 2,732 euro op 10 oktober. Ook diesel is in prijs gedaald, naar 2,681 euro per liter. 

  1. Laatste nieuws

De prijsdalingen hebben alles te maken met de goedkopere olie, dankzij de hoop op een diplomatieke oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Maar voordat iedereen juichend naar het tankstation rijdt: dinsdagochtend steeg de olieprijs alweer na berichten over een Amerikaanse aanval op het Iraanse eiland Qeshm. En dan te bedenken dat benzine v贸贸r het uitbreken van de oorlog eind februari nog 'slechts' 2,285 euro per liter kostte. Diesel was destijds met 2,084 euro zelfs bijna 60 cent goedkoper dan nu. 

Overigens gaat het hier om de gemiddelde adviesprijzen van grote oliemaatschappijen, die vooral bij de duurdere tankstations langs de snelweg worden gerekend. Wie een beetje slim is, rijdt dus lekker door naar een goedkopere pomp. Al blijft het natuurlijk behoorlijk zuur dat we inmiddels dolblij moeten zijn met benzine van ruim twee毛nhalve euro per liter. 

En alsof de energierekening nog niet gezellig genoeg is, stijgt ook de Europese gasprijs weer. Dinsdag kwam die uit op 98 euro per megawattuur, nadat vorige week zelfs de grens van 100 euro werd gepasseerd. Dat was sinds december 2022 niet meer gebeurd. Begin oktober kostte gas nog minder dan 75 euro en v贸贸r de oorlog met Iran zelfs ongeveer 32 euro. 

Maar goed, de benzine is twintig cent goedkoper geworden, dus waar zeuren we eigenlijk over?