Kabinet wil slimme suikertaks, Red Bull straks stukken duurder
Als het aan het kabinet ligt, gaat er een slimme suikertaks ingevoerd worden waarbij dranken met veel suiker zwaarder worden belast dan dranken met minder suiker. Nu is de situatie zo dat ook bijvoorbeeld cola zero of een sinas light belast worden terwijl die helemaal geen suiker bevatten. Dat is natuurlijk zo krom als het maar zijn kan en daarom stuurt het kabinet aan op de verbruiksbelasting.
Want het kabinet wil nog altijd dat mensen vol aan het water gaan en juist zaken waar suiker in zit links laten liggen. Het is eigenlijk heel simpel en daarom hebben wij het even op een rijtje gezet. Water goed, cola slecht. Water goed, cassis slecht. Water goed, AA-drink slecht. Water goed, Red Bull slecht. Zo simpel is het, maar omdat mensen toch ook gewoon een keer iets anders willen dan WATER, is de boel belast. Keuzes worden immers gemaakt vanuit de portemonnee.
Maar nu klopt de belasting van geen kant want hoezo moet je ook extra lappen voor zero of light? Onzin! Gelukkig ziet het kabinet dat nu ook, al is dat rijkelijk laat want de huidige wet is 1 januari 2024 ingegaan. Dat is al een tijdje geleden en dan hebben we het nog niet eens over de jaren die nodig zijn geweest om deze wet te bedenken. Mooi dom, die ambtenaren en politci in Den Haag! Het kabinet heeft echter nu een wijziging naar de Kamer gestuurd om de boel aan te passen.
En de Kamer kan nu kiezen uit verschillende modellen en uitzonderingen. Mineraalwater wel of niet belasten. Alcoholvrij bier wel of niet belasten. Zuivel- en sojadranken met een laag suikergehalte wel of niet belasten. De Kamer gaat zijn hersens erover moeten buigen, een aanpassing komt er in ieder geval. En wat ze ook kiezen: in iedere situatie gaat Red Bull een stuk duurder worden en een light product maar een klein beetje.