Streekvervoer donderdag weer plat: vakbonden willen nog steeds blijven staken tot kerst
Daar gaan we weer. Wie donderdag met de bus of regionale trein wil reizen, kan maar beter een alternatief achter de hand houden. Personeel in het streekvervoer legt opnieuw het werk neer. En voorlopig is het einde nog niet in zicht.
Het is de tweede landelijke staking sinds de cao-onderhandelingen zijn vastgelopen. Afgelopen woensdag reed volgens vakbond FNV zo'n 90 procent van de bussen niet. Werkgevers houden het erop dat ongeveer de helft van het personeel bereid was te staken.
De vakbonden vinden dat werkgevers de arbeidsvoorwaarden willen verslechteren en eisen onder meer een betere balans tussen werk en privé. Werkgevers wijzen juist op de krappe financiën in het openbaar vervoer. De onderhandelingen zitten al sinds juli muurvast.
En de reiziger? Die mag voorlopig blijven puzzelen met zijn reisplanner. FNV en CNV willen iedere week blijven staken tot kerst, zolang er geen akkoord ligt. De bonden beloven nieuwe acties minstens 48 uur van tevoren aan te kondigen. Scheelt wel weer een verrassing bij de bushalte.