WTF: 'Schiphol-baas kreeg na totale chaos halve ton mee bij ontslag'
Stel je voor hรจ: je bent de baas van Schiphol. Dan ben je dus eindverantwoordelijk voor het feit dat iedereen gewoon zonder gezeur en gezeik het vliegtuig kan pakken om op vakantie te gaan. En stel je voor, dat omdat er keihard gefaald wordt dit een totale chaos wordt en je krijgt daarom de zak. Vind je het dan normaal om een dikke vette bonus mee te krijgen?
Door: redactie
Nou, wij niet. Maar dit is dus wel het geval. De Telegraaf meldt dat de eind 2022 ontslagen operationele Schiphol-directeur Hanne Buis maar liefst 202.616 euro heeft meekregen als afkoopsom, plus nog een deel van haar gewone salaris. In totaal kreeg ze een halve ton gestort op haar rekening. KATJING!
Zoals u weet was het in 2022 een tijd lang dikke chaos op Schiphol omdat de luchthaven niet tijdig inspeelde op het aantrekken van het luchtverkeer en de veranderde arbeidsmarkt, waardoor mensen die veel geld hadden neergelegd voor een vakantie urenlang in de rij moesten staan en hun vlucht misten, of zelfs hun hele vlucht zagen uitvallen.
Dit heeft Schiphol destijds tientallen miljoenen gekost. Een keiharde faal dus, en daar krijg je dan ook terecht de zak voor. Maar dus ook een dikke bonus. Lekker gewerkt hoor! Dat geldt trouwens voor meer mensen in de Schiphol-top. De aandeelhouders daarentegen, die krijgen geen dividend.